فیلتر اطلاعات حذف فیلتر

  ترکیه

  سفر ترکیه با آژانس خاتون سیرپارس

  ارائه خدمات متفاوت گردشگری توسط شرکت خاتون سیرپارس وهمچنین اجرای تورهای ترکیه با قیمت های مناسب و قیمت لحظه آخری به ویژه تور استانبول، تور آنتالیا، تور بدروم، تور کوش آداسی، تور ازمیر، تور آلانیا، تور آنکارا، تور کاپادوکیا، تور مارماریس و تور قبرس شمالی موجب بدست آمدن تجارب کاری چندین ساله در اجرای تورهای سراسر جهان بخصوص تورهای ترکیه برای این مجموعه شده است. مطالعه این اطلاعات ارزشمند می تواند گامی در راستای ارتقا و شناخت مسافرین از جاذبه های گردشگری تور ترکیه شده است و سفری خوش،سالم و به یاد ماندنی را در این کشور زیبای دنیای اسلام داشته باشند.

   حم


   

  معرفی ترکیه از نگاه آژانس خاتون سیرپارس

  ترکیه در حدود 500 سال پیش از میلاد توسط کورش بزرگ منقرض و در زیر سلطه هخامنشیان قرار گرفت. با حمله اسکندر، ترکیه به دست سلوکیان افتاد و پس از آن رومیان ترکیه را در دست گرفتند.

  ترکیه

   


   ترکیه امروزه که پس از ازدست دادن بخشهای عظیمی ازخاور میانه و جنوب شرقی اروپا در جنگ جهانی اول با رهبری مصطفی کمال پاشا آتاترک در سال 1923 تاسیس گردید.

  ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه کشوری کهن است که در 2 بخش آسیایی و اروپایی واقع شده است. از همسایگان ترکیه میتوان به ایران، نخجوان، ارمنستان و گرجستان را در شرق و عراق و سوریه در جنوب شرفی ترکیه ودر بخش غربی و اروپایی آن به بلغارستان، یونان اشاره کرد.

  ته


  از مرزهای آبی ترکیه میتوان به دریای سیاه در شمال ترکیه، دریای مرمره و اژه در غرب ترکیه و دریای مدیترانه را در جنوب غربی ترکیه نام برد .   

  62


  ترکیه و شهرهای آن به خصوص استانبول، آنتالیا، آنکارا، مارمارسی، کوش آداسی،آلانیا،کاپادوکیا، ازمیر و بدروم بدون شک از محبوبترین و پر طرفدارترین مقاصد توریستی دنیا میباشند. جاذبه های گردشگری تور استانبول،تور آنتالیا،تور کوش آداسی،تورآنکارا، تور مارماریس،تور آلانیا ، تور ازمیرو تور بدروم با هدفها وموضوعات مختلف به اندازه ای هیجان انگیز و زیباست که کمتر مسافری میتواند در تور ترکیه خود تمامی مکانهای توریستی شهر اقامت خود به ویژه استانبول و آنتالیا را بازدید کند و در اکثر اوقات برای تکمیل تور ترکیه بایستی سفر و یا سفرهای دیگری را به ترکیه در نظر داشته باشد.

  6


   از ویژگیهای محسوس و قابل توجه ایرانیان برای سفر به ترکیه و استفاده از تور گردشگری ترکیه میتوان یه نزدیک بودن فرهنگ دو کشور ایران و ترکیه اشاره کرد.

  اگرچه که وجود هتلهای لوکس و زیبا در استانبول، آنتالیا، آنکارا، مارمارسی، کوش آداسی، آلانیا، کاپادوکیا، قبرس شمالی، ازمیر و بدروم مراکز خرید استانبول و آنتالیا با قیمتهای مناسب رنگ و بویی دیگر را با تور ترکیه و توریسم آن داده است.

  زبان و فرهنگ  ترکیه از نگاه آژانس خاتون سیرپارس

  بیشتر مردم ترکیه به زبان ترکی صحبت میکنند اگر چه که در کنار زبان اصلی ترکی زبانهای دیگر کردی، ترکی آذربایجانی و زازازها در میان گروهای قومی مختلف استفاده میشود.

  ع9


   

  دین رسمی ترکیه را در سال 1924،اسلام معرفی کردند و در یال 1928 با تاکید بر جدایی دین از سیاست کشور ترکیه با دولت و حکومت سکولار معرفی گردیده شد .

  اقتصاد ترکیه از نگاه آژانس خاتون سیرپارس

  اقتصاد ترکیه با در آمد ملی بیشتر از 295 میلیارد دلار به عنوان 16 امین اقتصاد دنیا اعلام شده است. صنایع بومی و نوین در کنار یکدیگر، اقتصاد ترکیه را شکل میدهند. صنعت نساجی ترکیه بزرگترین صنعت ترکیه را با 16.3 درصد کل صنایع ترکیه به خود اختصاص داده است.

   صنعت گردشگری ترکیه از جمله مهمترین صنعت ترکیه بوده که با سرعتی چشم گیر در حال رشد و شکوفایی میباشد طبق آمار اعلام شده ازهر 100 هتل برتر جهان 11 هتل در کشور ترکیه واقع شده است.

   58


  سال 2007 درآمد حاصل از حدود 27 میلیون توریسم بالغ بر 18.5 میلیارد دلار را برای صنعت توریست ترکیه به ارمغان آورد که کشور ترکیه آن را مدیون شهرهای استانبول، آنتالیا، آنکارا، مارمارسی، کوش آداسی، آلانیا، کاپادوکیا، قبرس شمالی، ازمیر و بدروم میباشد.

  دراین میان از شهرهای ساحلی ترکیه که مهمترین آنها نزد ایرانیان به لحاظ قیمت و خدمات تور میتوان به شهر آنتالیا اشاره کرد و صاحب بیشترین درصد فروش تور ترکیه را به خود اختصاص داده است. شهرهای ساحلی ترکیه استانبول، آنتالیا، آنکارا، مارمارسی، کوش آداسی، آلانیا، کاپادوکیا، قبرس شمالی، ازمیر و بدروم به لحاظ پذیرش و جذب مسافر به مانند سواحل شهرهای اروپایی از جذابترین سواحل اروپا هستند.

   9


   

   آب وهوای ترکیه از نگاه آژانس خاتون سیرپارس:

  ترکیه محل تلاقی 2 قاره اصلی اروپا و آسیا میباشد این امر باعث شده که ترکیه دارای آب و هوایی خاص و منحصر به فرد باشد آب و هوای ترکیه جلگه ای و نسبتا پر باران بوده و در کنار عوامل دیگر طبیعی، ترکیه را به مکانی مناسب برای جهانگردان و توریستان تبدیل کند . این در حالیست که سالانه تعداد زیادی مسافر از نقاط مختلف دنیا به  شهرهای استانبول، آنتالیا، آنکارا، مارمارسی، کوش آداسی، آلانیا، کاپادوکیا، قبرس شمالی، ازمیر و بدروم سفر کرده و از تور و اقامت این شعرها بهره و لذت میبرند.

   5   

   دلایل سفربه  ترکیه از نگاه آژانس خاتون سیرپارس:

  از مهمترین و جذابترین تورهای ترکیه میتوان به استانبول، تور آنتالیا، تور بدروم، تور کوش آداسی،تور ازمیر،تور آلانیا، تور آنکارا، تور کاپادوکیا، تور مارماریس و تور قبرس شمالی اشاره کرد.

  8


   استانبول، تور آنتالیا، تور بدروم، تور کوش آداسی،تور ازمیر،تور آلانیا، تور آنکارا، تور کاپادوکیا، تور مارماریس و تور قبرس شمالی برای ایرانیان دارای جاذبه های خاصی بوده و محلی برای خرید و کسب آرامش در فصول نوروز و تابستان به شمار می آیند. استانبول، تور آنتالیا، تور بدروم، تور کوش آداسی،تور ازمیر،تور آلانیا، تور آنکارا، تور کاپادوکیا، تور مارماریس و تور قبرس شمالی ثبت نام و از خدمات مناسب این تورها بهره مند شده اند،همه هم نظر با هم بر این مسئله اذعان دارند که تور ترکیه محلی مناسبی برای اجرای تورهای تفریحی در زمانهای نوروز و تابستان میباشد ویکی از بهترین سفرهای عمرشان را تجربه کرده اند .

  س

   اما طبیعی است که در کنار این افراد، افرادی وجود دارند که از لذت استفاده از تور استانبول، تور آنتالیا، تور بدروم، تور کوش آداسی، تور ازمیر، تور آلانیا، تور آنکارا، تور کاپادوکیا، تور مارماریس و تور قبرس شمالی تاریخ و تمدن ترکیه دور مانده و بهره ای نبرده اند و در عدم استفاده و انتخاب شهرهای مدرن و ساحلی ترکیه مقاومت بخرج می دهند.

  به دلایل زیر آژانس خاتون سیر پارس  تور ترکیه(تور استانبول، تور آنتالیا، تور بدروم، تور کوش آداسی، تور ازمیر، تور آلانیا، تور آنکارا، تور کاپادوکیا، تور مارماریس و تور قبرس شمالی) و سواحل زیبای ترکیه به هموطنان عزیز پیشنهاد می دهد.

  1- فرهنگ و تاریخ کهن ترکیه:

  اگرچه که پیشتر درمورد ترکیه صحبت کردیم اما یادآور میشویم که از زمان سکونت اولین مردمانی که در ترکیه کنونی اقامت داشته اند حدود 25000 سال می گذرد.همانطور که میدانید برج گالاتا و دیگر بناهای تاریخی ترکیه بخصوص بناهایی واقع در شهر استانبول از تاریخچه و قدمتی کهن برخوردار می باشد. با رزرو و خرید تور استانبول، رزرو و خرید تور آنتالیا، رزرو و خرید تور بدروم، رزرو و خرید تور کوش آداسی، رزرو و خرید تور ازمیر، رزرو و خرید تور آلانیا، رزرو و خرید تور آنکارا، رزرو و خرید تور کاپادوکیا، رزرو و خرید تور مارماریس و رزرو و خرید تور قبرس شمالی شما می توانید این تاریخ کهن را به عینه مشاهده و از سفر و تور استانبول، تور آنتالیا، تور بدروم، تور کوش آداسی، تور ازمیر، تور آلانیا، تور آنکارا، تور کاپادوکیا، تور مارماریس و تور قبرس شمالی خود لذت ببرید.

  2- غذا و نوشیدنیهای ترکیه :

  غذاهایی که در سفر و تور ترکیه میل می کنید دور از ذوق و سلیقه مسافران و جهانگردان ایرانی نمیباشند. غذاهای ترکیه به ویژه کباب ترکیه ( کباب ترکی) که در شهر های استانبول، آنتالیا، آنکارا، مارمارسی، کوش آداسی، آلانیا، کاپادوکیا، قبرس شمالی، ازمیر و بدروم طبخ می شوند دارای محبوبیت ملی و بین المللی میباشند از جاذبه های تور ترکیه به شمار میروند.

  از ویژگیها و خواص قهوه ترکیه، چای ترکیه و آب میوه های ترکیه که در تور ترکیه به کرار میتوان میل کرد، نیاز به هیچ تعریفی نیست بلکه بر هر فردی روشن  و واضح است. با توجه به آب و هوای مدیترانه ای و حاصل آن باغات و مزارع انبوهی که در استانبول، آنتالیا، آنکارا، مارمارسی، کوش آداسی، آلانیا، کاپادوکیا، قبرس شمالی، ازمیر و بدروم بوجود آمده اند،کیفیت بالای محصولات کشاورزی استانبول، آنتالیا، آنکارا، مارمارسی، کوش آداسی، آلانیا، کاپادوکیا، قبرس شمالی، ازمیر و بدروم دور از ذهن نیست و نوشیدنیهای ترکیه لذت سفر به ترکیه را افزون خواهند کرد.

   ش

  3- استراحت در ترکیه :  

  با توجه به موقیت جغرافیایی ترکیه و احاطه شدن بخشهایی از آن توسط دریاهای مختلف، ترکیه را به محلی آرام و امن برای کسب آرامش توسط مجریان تورهای ترکیه تبدیل کرده است. وجود آبهای گرم دریای مدیترانه و اژه و ساختن ساحل های آبی و زلال ترکیه ذهن هر انسانی را برای  خرید و رزرو ، خرید و رزرو تور کوش آداسی ، خرید و رزرو تور بدروم را جلب میکند. وجود آفتاب داغ و سوزان استانبول ، آنتالیا ، کوش آداسی، بدروم و وزش نسیم خنک در نوروز شرایط انتخاب تورهای ترکیه (رزرو و خرید تور استانبول، رزرو و خرید تور آنتالیا، رزرو و خرید تور بدروم، رزرو و خرید تور کوش آداسی، رزرو و خرید تور ازمیر، رزرو و خرید تور آلانیا، رزرو و خرید تور آنکارا، رزرو و خرید تور کاپادوکیا، رزرو و خرید تور مارماریس و رزرو و خرید تور قبرس شمالی) به ویژه تورهای لحظه آخری (تور لحظه آخری استانبول ، تور لحظه آخری آنتالیا ، تور لحظه آخری کوش آداسی، تور لحظه آخری بدروم ) را برای سفر به ترکیه آسان تر میسازد.

  از جمله ورزشهای آبی پر رونق در تور ترکیه (تورآنتالیا، تور استانبول، تور بدروم، تور ازمیر، تور کوش آداسی، تور آنکارا، تور مارملریس) میتوان به قایق سواری و اسکی که نزد گردشگران ایرانی جذاب میباشند اشاره کرد . ودر آخر اگر فردی به کشور ترکیه سفر کرد و به سواحل ترکیه ( استانبول، آنتالیا ، کوش آداسی،  بدروم،آنکارا ) سری نزد مطمئنا سفری ناقص را به پایان رسانده است.

   


  5 

  4- قیمت تور ترکیه و قیمت تور لحظه آخری ترکیه

  برای سفر به ترکیه نیاز به اخذ ویزا و یا روادید نبوده و این از جمله تسهیلاتی است که  در گذشته بین دو کشور ایران و کشور ترکیه قرار داده شده است.این امکان شرایط را بنحوی پیش میبرد که امکان رزرو و خرید تورهای لحظه آخری ترکیه را برای مسافرین فراهم می سازد. رزرو و خرید  تورهای ترکیه (رزرو و خرید تور استانبول، رزرو و خرید تور آنتالیا، رزرو و خرید تور بدروم، رزرو و خرید تور کوش آداسی، رزرو و خرید تور ازمیر، رزرو و خرید تور آلانیا، رزرو و خرید تور آنکارا، رزرو و خرید تور کاپادوکیا، رزرو و خرید تور مارماریس و رزرو و خرید تور قبرس شمالی) به ویژه تورهای لحظه آخری (تور لحظه آخری استانبول ، تور لحظه آخری آنتالیا ، تور لحظه آخری کوش آداسی، تور لحظه آخری بدروم ) انتخاب را برای سفر به ترکیه با قیمت های بسیار پایین آسان تر میسازد. قیمت های بسیار پایین و تور لحظه اخری ترکیه بخش کوچکی از خدماتی است که شرکت خاتون سیر پارس به مسافران بویژه مشتریان خود درنظر دارد.

   8