پارک دیزنی لند


D

دیزنی‌لند یک پارک تفریحی می‌باشد که اولین بار در ۱۳۱۳ بلوار هاربور آناهایم کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا ساخته شد و در ۱۷ ‏ژوئیه ۱۹۵۵ میلادی بازگشایی شد.مالک این پارک، شرکت والت دیزنی بود. نام این پارک در سال ۱۹۹۸ میلادی، برای تمایز از مجتمع تفریحی دیزنی‌لند  به پارک دیزنی‌لند تغییر نام داد.

H

D

s

مجموعه پارک های دیزنی در کالیفرنیا، فلوریدا، پاریس، توکیو، هنگ ‏کنگ و شانگهای افتتاح شده است.

* شما می توانید برای تفریح و گردش در دیزنی لند از تور چین و تور فرانسه خاتون سیر پارس استفاده کنید.

D

F

در دیزنی لند، رویای کودکی افراد به واقعیت تبدیل می شود و به تمام افرادی که وارد پارک می شوند خوش آمد گویی می شود، در این پارک بازیگرانی در نقش شخصیت های معروف انیمیشنی مثل سفید برفی، آلیس در سرزمین ‏عجایب و تینکربل، سیندرلا، زیبای خفته،دیو و دلبر، غول چراغ جادو به ایفای نقش می پردازند.بازیگران این شخصیت ها، دخترانی در سنین 18 - 27 ساله هستند، که باید تمامی نقل قول های شخصیت خود را حفظ کنند و با تن صدای شخصیت خود صحبت کنند. این بازیگران باید همیشه لبخند داشته باشند و بعد از چندین مرحله آزمون و مصاحبه  برای ایفای نقش آموزش های لازم را می بینند و استخدام می شوند.

s

ن

D

دیزنی‌لند پاریس یک کپی از دیزنی لند کالیفرنیا می باشد که در سال ۱۹۹۲افتتاح شد. تمام خدمات، بازی ها، فروشگاه ها، تئاتر ها و مراکز تفریحی که در دیزنی لند آمریکا است در اینجا هم وجود دارد .

در این پارک آبشارها، صخره ها، کشتی‌ های شگفت انگیز بازدید کنندگان را به وجد می آورد.

G

این دیزی لند در 51 کیلومتری پاریس قرار دارد و دارای دو شهربازی( Disneyland Park- Walt Disney Studios Park)است. در خیابان اصلی که منتهی به ورودی پارک می شود شخصیت های کارتونی رژه می روند و شروع به آواز خوانی می کنند.

بازی‌ های این پارک شامل ترن سرپوشیده کوه فضایی( Space Mountain )،بازی دزدان دریایی کارائیب، بازی کوه بزرگ تندر( Big Thunder Mountain)،برج هالیوود( Tower of Terror) و کشتی ترنی کراش می باشد. هر شب اطراف قلعه سیندرلا، حدود ساعت 8 شب مراسم آتش بازی برگزار می شود.

i

F

F

اولین پارک دیزنی لند در کشور چین در شانگهای، سال 2016 ، با هزینه 5.5 میلیارد دلار افتتاح شد که بزرگترین پارک دنیز لند می باشد. به عقیده برخی حدود 10 سال طول می کشد ‏تا این پارک سود کسب کند. ‏ویژگی بارز دیزنی لند شانگهای استفاده از ترکیب فرهنگ و رسوم چینی است مثل استفاده از لباس سنتی چینی در پوشش  شخصیت ها .

ورودی اصلی این پارک، خیابان میکی ماوس است.در این پارک علاوه بر پارک، فروشگاه و مراکز تفریحی، گردشگری دیگری وجود دارد.در این دیزی لند شما می توانید کلاه میکی موس با نقش اسم خود روی کلاه سفارش دهید و از چرخ و فلک هایی با طرح کارتون فانتزیا، فیل پرنده، باغ های شگفت انگیز و سرزمین عجایب، قلعه کتاب داستان‌های افسون، غار کریستال، خلیج گنج، قطار معدن هفت کوتوله و تئاترها، باغ وحش، خیابان میکی ،جزیره ماجراجویی استفاده کنید و لذت ببرید. استفاده از بعضی وسایل و تفریحات محدودیت سنی دارد.

D

F

دیزنی‌لند سالانه در حدود ۱۳/۳ میلیون بازدیدکننده دارد.

در دیزنی لند توجه خاصی به محیط زیست و نظافت پارک و سلامتی حیوانات  می شود، از همراه داشتن وسایلی مانند ظروف یک بار مصرف جلوگیری می شود، در فروشگاه های دیزنی لند به هیچ عنوان آدامس فرخته نمی شود.

ص