انتخاب هتل مناسب

f

انتخاب هتل مناسب، یکی از مهم ترین نکاتی است که باید هنگام سفر، چه سفر تفریحی ( مانند سفر به آنتالیا، بدروم، کوش آداسی، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، پاتایا، بانکوک، مالزی، هند) چه تجاری ( مانند سفر به چین، آلمان، ایتالیا، کانادا ) به آن توجه کنیم.انتخاب هتل نامناسب باعث می شود خاطره خوبی از سفر نداشته یاشیم و تجربه بدی را تجربه کنیم.بعضی ها برای سفر کاری به سفر می روند که اولویت آن ها برای انتخاب هتل، مناسب بودن محل هتل و ارامش محیط است، اگر برای سفر تفریحی- گردشگری به همراه خانواده به سفر میروید اولویت خدمات تفریحی هتل (مثل هتل میراکل، هتل گرند رینگ، هتل لارا فامیلی، هتل گرند میرامور، هتل فیم رزیدنس لارا،  هتل سوسسی لاکچری ریزورت،  هتل ریکسوس سان گیت،  هتل اورنج کانتی کمر، هتل آمارا پرستیژ و دیگر هتل های آنتالیا ) و نزدیکی به مراکز خرید و دیدنی های شهر است، زیرا در بعضی از کشور ها هزینه تاکسی  بالا است.

 بیشتر هتل های استانبول در نزدیکی مراحل خرید هستند.

دیگر عواملی که باید در انتخاب هتل دقت کنیم  قیمت مناسب، خدمات و امکانات هتل (خدمات درمانی، اینترنت رایگان، رستوران، باشگاه و استخر، سالن زیبایی، سیستم تهویه مطبوع، اتاق بازی کودکان، کلاب و ... )، نظافت و پاکیزگی هتل، برخوردکارکنان هتل، ظاهر هتل، چشم انداز هتل، موقعیت جغرافیایی و ... می باشد.


d

از بدو ورود به هتل اولین برخورد ما با مسئول پذیرش و کارکنان هتل است که اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند و با روی خوش پاسخگوی سوالات ما باشند و ما را راهنمایی کنند، ما از انتخاب هتل خشنود می شویم.

*امروزه کارکنان قسمت پذیرش اکثر هتل ها در سرارسر جهان (اروپا، ترکیه، تایلند، مالزی، قبرس، چین، هندوستان) به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند.

*خاتون سیر برای رفاه حال مسافران توراروپا، تور ترکیه، تور تایلند، تور قبرس، تور هند، تور چین، تور مالزی، تور کانادا، راهنمای فارسی زبان در اختیار آن ها قرار داده است.

s

d

d

f

گاهی افراد برای تفریح و گذراندن مدتی به دور از مشغله فکری به سفر میروند و حتی تمام مدت را در هتل و استفاده از ساحل و خدمات هتل در آنجا می مانند.معمولا در سفر های تفریحی کودکان به خاطر جابجایی و مسافت سفر خسته می شوند و والدین را کلافه می کنند و والدین هم نمی توانند از سفر خود لذت ببرند در بعضی هتل ها خدمات و امکانتی برای کودکان از قبیل اتاق بازی به همراه پرستار، استخر کودکان،پارک آبی،  کلاب کودکان فراهم کردند.

*اکثر هتل های آنتالیا مانند هتل آدالیا الیت، هتل الا کوالیتی، هتل اسپایس، هتل الا کوالیتی، هتل رویال هالیدی، هتل بلیس دلوکس، هتل دلفین بی ای گرند ریزورت و دیگر هتل های آنتالیا امکانات و خدمات رفاهی - تفریحی دارند.

اینترنت وای فای یکی دیگر از امکاناتی است که مسافران به این موضوع توجه می کنند. در صورت وجود اینترنت وای فای مسافران میتوانند با هزینه کمتری با خارج کشور ارتباط برقرار کنند و از از طریق راه های ارتباطی از اخبار و وظایف شغلی خود بی خبر نمانند.


ت

نخ

هتل ها خدمات مختلفی رائه میدهند.

:Bed and Breakfast (BB)

دراین نوع خدمات، اتاق هتل به همراه صبحانه رزو میشود و برای استفاده از دیگر وعده های غذایی باید پول پرداخت کنید. مانند:

هتل Mera Park Hotel،Ender Hotel  در آنتالیا

هتل Reydel، Beyzas Suite،White Monarch،Cuento  در استانبول

هتل Santur Hotel   در کوش آداسی

هتل The Great Wall Hotel، Prime Beijing Wangfujing، Marco Polo Parksideدر پکن

 هتل Crowne Plaza Fudan Shanghai، Golden River-View Hotel، Guoman Hotel Shanghai، Radisson Blu Hong Quan در شانگهای

 هتل VAPERSE HOTEL، GRAND ROYAL، CAVAN  در گوانگجو.


:Half Board (HB)

دراین نوع خدمات، اتاق هتل به همراه صبحانه و یک وعده غذایی دیگر (نهار یا شام ) رزرو می شود.مانند

هتل Ayma Beach Resort در کوش آداسی


Self Catering (SC):

در این نوع اتاقها، آشپزخانه کوچکی به همراه لوازم آشپزی و ظروف قرار دارد برای مسافرانی که مایل هستند خودشان آشپزی کنند.


All Inclusive(ALL):

رزرو اتاق در این هتل ها به همراه تمام وعده های غذایی و میان وعده ها تا ساعت ۲۳  می باشد.مانند

هتل Lara Hadrianus،Diamond Beach  ، Nazar Beach، Asel Hotel در آنتالیا

هتل Tenda Hotel، Rosso Verde Hotel، Ayaz Aqua Beach،Green Beach Resort در بدروم

هتل La Santa Maria،Belmare Hotel،Blue Vista Hill در کوش آداسی

 

Ultra Inclusive(UALL):

رزرو اتاق در این هتل ها به همراه تمام وعده های غذایی و میان وعده ها به صورت 24 ساعته می باشد.مانند

هتل Orange county،Rixos Premium،Bellis Deluxe،Delphin BE Grand Resort در آنتالیا

هتل Hedef Resort، Thorne Nilbahir Resort، Armas Prestij، Delphin Deluxe، Haydar pasa Resort در آلانیا

هتل Sunis Efes Royal Palace، Korumar Ephesus، Ramada Resort Kusadasi، Palm Wing Kusadasi، Le Bleu Hotel در کوش آداسی


س

ب

س

تمیزی و پاکیزگی:

یکی از مهم ترین نکاتی که هر مسافر برای انتخاب هتل به آن توجه می کند، نظافت و پاکیزگی و تعویض به موقع ملحفه و روتختی ها است که این نظافت نه تنها اتاق ها بلکه تمام هتل اعم از لابی، سرویس بهداشتی، رستوران را در برمی گیرد.

موقعیت جغرافیایی:

در مسافرت های تفریحی بهتر است مکان هتل نزدیک به مراکزخرید یا مکان های دیدنی باشد تا برای خرید یا بازدید از مناطق باستانی مجبور به پرداخت هزینه تاکسی و پیمودن مسافت طولانی نباشید.هتل های ترکیه اغلب در نزدیکی مراکز خرید قرار دارند.

 

 

.