ویزای کانادا

 

ط

کانادا بعد از عربستان سعودی، دومین کشور دارای ذخایر نفت و گاز در جهان می باشد و صنعت نفت و گاز، چوب بری ، کشاورزی از صنایع  مهم این کشور به حساب می‌آید.

این کشور دارای اقتصاد بازار آزاد است وعضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه  (OECD) و گروه 8 (G8) است. اقتصاد کشورکانادا روز به روز در حال  پیشرفت است و نرخ بیکاری در آن کم می باشد.

f

علاوه بر ترکیه و کشور های اروپایی ( آلمان، فرانسه، ایتالیا ) کانادا به دلایل عمده  یکی از کشور های پرتقاضا برای مهاجرت می باشد.

رشد بخش‌های خدماتی، معدن، کارخانجات، باعث رشد اقتصادی شهری وصنعتی این کشور شده و از نظر تکنولوژی، اقتصادی، رفاهی، بازرگانی بسیار پیشرفته است، که باعث ایجاد اشتغال برای افراد شده است.

d

کانادا کشوری چند فرهنگی است و ازهمه قومیت ها حضور دارند، که این موضوع  نقش مهمی در فرهنگ کانادایی ایجاد کرده است.

یکی از موارد مهم برای افرادی که خواستار مهاجرت هستند، امکانات درمانی و رفاهی است، بیمه درمان در این کشور رایگان می باشد و این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

به علت عدم وجود سفارت کانادا در ایران، ایرانیان برای انگشت نگاری مجبور می شوند به سفارت کانادا در کشور های دیگر مراجعه کنند. اکثر ایرانیان به علت هزینه کمتر و نزدیکی، به سفارتخانه ترکیه (استانبول و آنکارا) مراجعه میکنند.

*مسافران برای کم کردن هزینه های خود می توانند از تور ترکیه خاتون سیر استفاده کنند.

شهروندان ایرانی برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید این اطمینان خاطر را به افسر اداره مهاجرت بدهند که پس از اتمام مهلت ویزا خاک کانادا را ترک می کنند.

برای مشاهده مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

ریجکت ویزای کانادا می تواند دلایل عمده ای داشته باشد اما به طور کلی علت مردود شدن ویزا، کمبود و ناقص بودن مدارک و عدم جلب اطمینان افسر اداره مهاجرت از قصد خروج شما از خاک کشور کانادا می باشد.

افسر اداره مهاجرت بعد از مردود کردن ویزا، در نامه مکتوب با ذکر دلایل کلی علت مردود شدن ویزا را بیان می کند.درخواست کننده پس از رفع نواقص و مشکلات  پرونده میتوانید درخواست مجدد برای اخذ ویزای کانادا ارائه بدهد و دوباره مراحل مربوطه را به طور کامل طی کند.

 

s 

ویزای تحصیلی کانادا ؛ شرایط و نحوه اخذ

اگر شما هم در این فکر هستید که به عنوان دانشجوی بین المللی در یکی از کشورها ادامه تحصیل دهید ، یا اگر کانادا هم یکی از کشورهای مورد نظر شماست ، این مطلب برای آسان کردن تصمیم گیری شماست !

ابتدا لازم است اشاره کنیم که اگر دوره آموزشی شما کمتر از 6 ماه به طول می کشد نیازی به ویزای تحصیلی کانادا ندارید، تنها برای ورود به کانادا نیاز به ویزیتور ویزا دارید. و اگر از کشورهایی هستید که از ویزای کانادا معاف هستند Visa exempt در این صورت نیاز به eTA دارید. اما اگر دوره آموزشی شما بیشتر از 6 ماه طول می کشد برای ورود و تحصیل، نیاز به ویزای تحصیلی کانادا دارید.

پنج نکته مهم که در اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید به آنها توجه کنید :

1ـ حتما رشته تحصیلی، دانشگاه و یا کالج مورد نظر خود را مشخص نمایید.

کشور کانادا دارای دهها دانشگاه و کالج سطح بالا است که انواع دوره های تحصیلی و دانشگاهی را ارائه می دهند؛ از دیپلم یکساله تا دوره کارشناسی چهار ساله و حتی دوره های تخصصی کارشناسی ارشد و دکترا. البته این موارد بستگی به علایق و هدف شما خواهد داشت که در این صورت حتما خواهید توانست رشته دلخواهتان را پیدا کنید.

از گذشته های دور در کانادا چنین رایج بوده که کالج ها بیشتر بر برنامه های حرفه و فن و دانشگاهها بیشتر بر برنامه های آکادمیک تمرکز دارند. با این حال، کالج ها توسعه یافته اند و بسیاری از آنها دوره های کارشناسی نیز ارائه می دهند.

دانشگاهها نیز امروزه سعی دارند هر چه بیشتر آموزشهای عملی را در دوره های گوناگون بگنجانند، و شما این فرصت را دارید که در برنامه های تحصیلی توام با کار عملی Co-Op Program شرکت کنید تا آموخته های کلاس درس را در عمل به کار بندید. به یاد داشته باشید که چه کالج را انتخاب کنید و چه دانشگاه را، کالج یا دانشگاه مذکور باید از نوع Designated Learning Institute-DLIباشد. اگر قصد دارید بعد از خاتمه تحصیلات در کانادا کار کنید مطمئن شوید که دوره درسی و کالج یا دانشگاه انتخابی شما، از اعتبار و صلاحیت لازم، برای دریافت مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی، برخوردار باشد.

2ـ هزینه تحصیل را معلوم کنید و فرصت های دریافت اسکالرشیپ را پیدا کنید

به عنوان دانشجوی بین الملل، شما شهریه های ویژه دانشجویان بین المللی را خواهید پرداخت. این شهریه می تواند از 15 هزار دلار تا 45 هزار دلار در سال باشد. همچنین هزینه های دیگری نیز باید برای کتابها، بیمه، و صد البته مخارج زندگی بپردازید. این هزینه ها بسته به کالج یا دانشگاه انتخابی شما و نیز محل آن متفاوت است. بنابر این باید هزینه تحصیلاتتان را مشخص کنید و مطمئن شوید که منابع مالی لازم برای تامین این هزینه ها را دارید. این موضوع بخصوص هنگام اپلای کـردن برای ویزای تحصیلی اهمیت پیدا می کند زیرا باید به افسر اداره مهاجرت نشان دهید که پول لازم برای تامین هزینه هایتان را دارید

ی.

همچنین توجه داشته باشید که به عنوان دانشجوی بین المللی شما می توانید تا هفته ای 20 ساعت کار کنید، که درآمد آن می تواند کمکی باشد برای تامین هزینه های اضافی شما، و از آن مهمتر، راه خوبی است برای کسب تجربه در کانادا. با توجه به هزینه بالای شهریه و غیره برای دانشجویان بین المللی، شما نمی توانید برای تامین شهریه دانشگاهی به این درآمد تکیه کنید.

برای دانشجویان بین المللی نخبه، راههایی برای دریافت اسکالرشیپ و کمک مالی وجود دارد، بخصوص در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا که با تحقیق و پژوهش همراه هستند. برای یافتن این فرصتها و استفاده از آنها، می باید هر چه زودتر پیگیری کنید تا وقت کافی برای اپلای کردن و تکمیل پروسه دریافت اسکالرشیپ و کمک مالی داشته باشید


.