ویزای اسپانیا

هرانچه که لازم است درباره ویزای اسپانیا بدانید 

در این قسمت از وب سایت خاتون سیر قصد داریم شمارا با روش های اخذ ویزای اسپانیا مطلع کنیم  اگر قصد سفر و یا مهاجرت به اسپانیا را دارید این صفحه میتواند پاسخگوی تمامی سوالات شما باشد . در نظر داشته باشید که کارشناسان شرکت خاتون سیر هر لحظه اماده پاسخگویی به سوالات شما هستند چنانچه پس از مطالعه این صفحه جواب سوالات خود را نیافتید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.


ویزای اسپانیا - خاتون سیر


اخذ ویزای شینگن 

ویزای اسپانیا مشمول قوانین ویزای کشورهای عضو اتحادیه اروپا ( ویزای شینگن ) است که دریافت آن نسبت به ویزای دیگر کشور های عضو اتحادیه اروپا راحت تر است.در حقیقت اگر قصد دارید مهر ویزای شینگن را در پاسپورت خود داشته باشید اسپانیا یکی از مناسب ترین گزینه ها برای شماست .توافقنامه  شینگن ‏ در ۱۴ ژوئن ۱۹۸۵ بین تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به امضا رسید و به تدریج  کشور های دیگر این توافقنامه را امضا کردند.کشورهای عضو اتحادیه اروپا (شینگن) برای اقامت در اسپانیا تا ۹۰ روز نیازی به ویزا ندارند. مقررات برای ورود شهروندان دیگر کشور ها به خاک اسپانیا متفاوت است.

انواع ویزا شینگن | ویزای اسپانیا

ویزای شینگن با توجه به نوع تقاضا به انواع مختلف تقسیم می شوند:

ویزای نوع: A این ویزا، برای افرادی صادر می شود که برای رفتن به کشور مورد نظر ناچار هستند در کشور دیگری توقف کنند. این افراد حق خروج از فرودگاه را نداشته و فقط به منظور تعویض پرواز وارد خاک کشورهای عضو توافق نامه شنگن می شوند. در واقع این افراد فقط اجازه دارند برای چند ساعت در فرودگاه ان کشور منتظر پرواز بعدی خود باشند 

ویزای نوع: B  همانطور که میدانید بسیاری از سفرها هستند که زمینی انجام میشوند ویزای شینگن نوع دوم ما نیز این نوع افراد را شامل میشود در حقیقت این نوع ویزا نیز ویزای عبور است و مسافر می تواند از فرودگاه کشور عضو شینگن خارج شود و  تردد کند و از طریق مسیر زمینی خود را به کشور های دیگر برساند به طبق این نوع ویزا نیز محدودیت های خاص خودش را دارد یکی از محدودیت های مهم این نوع از ویزای شینگن این است که صدور این نوع ویزا به منظور ترانزیت می باشد و مسافر می تواند تا 5 روز در کشور عضو شینگن تردد کنند و از مسیر زمینی خود را به کشور های دیگر برسانند.

ویزای نوع: C این ویزای کوتاه مدت توریستی و گردشگری می باشد که برای مدت زمان مشخصی برای افراد صادر می شود و به 3 دسته تقسیم می شود.

  • یکبار ورود ( Single Entry ) : افرادی که این نوع ویزا را دریافت می کنند فقط یک بار ورود به کشور عضو شنگن می باشند و در صورت ترک خاک کشور دیگر نمی تواند وارد کشور عضو شینگن شوند حتی اگر ازاعتبار زمان ویزا باقی مانده باشد.
  • دوبار ورود ( Double Entry ) :افرادی که این نوع ویزا را دریافت می کنندمی توانند فقط تا 2 بار در محدوده اعتبار زمان ویزا وارد خاک کشور عضو شینگن شوند.
  • تعدد ورود (Multiple Entry ) :در این نوع ویزا افراد می توانند تا ۹۰ روز در مدت اعتبار 6 ماهه در کشور عضو شنگن اقامت کنند.

ویزای نوع: D این نوع ویزا،یک ویزای بلند مدت یک بار ورود است که اصولا برای تجار و دانشجویان صادر می شود، در این نوع ویزا اگر افراد خاک کشور را ترک کنند دیگر قادر نخواهند بود مجددا بازگردند.

و اما شما قصد دارید کدام ویزای اسپانیا را دریافت نمایید ؟ هر کدام از ویزاهای اسپانیا را که قصد دریافتش را دارید از شرکت گردشگری خاتون سیر بخواهیددر کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه برای شما ویزای اسپانیا خواهیم گرفت فقط کافیست مدارک مورد نیاز را برای ما ارسال فرمایید . 

چگونه ویزای اسپانیا بگیریم 

برای دریافت ویزای اسپانیا بهتر است بصورت تور های توریستی و مسافرتی اقدام نمایید در واقع شرکت هایی که بصورت گروهی مدت هاست به کشور اسپانیا توریست جذب میکنند باتوجه به سابقه خود میتوانند راحتتر از دیگر شرکت ها ویزا بگیرند. در یافت ویزا حدود 20 تا 30 روز طول میکشد که باتوجه به زمان گرفتن ویزای دیگر کشور های عضو اتحادیه اروپا بسیار سریع تر است . شرکت خاتون سیر یکی از قدیمی ترین شرکت های توریستی گردشگری برای کشور اسپانیا میباشد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

به سبب شرایط عالی آموزشی در کشور اسپانیا تحصیل در اسپانیا یکی از دغدغه های جوانان ایرانی میباشد سبک زندگی در این کشور جذابیت های فوق العاده ای دارد که چاشنی شرایط آموزشی خوب آن میشود و هواداران بیشتری را جذب میکند . اولین کار برای تحصیل در این کشور اخذ ویزای تحصیلی آن است .

ویزای تحصیلی این کشور جز ویزا های بلند مدت بود و همانطور که میدانید ویزای شینگن است .برای دریافت ویزا باید بصورت مستقیم از طریق خود سفارت اسپانیا در ایران اقدام نمایید برای مراجعه به سفارت باید بصورت تلفنی وقتی برای مراجعه حضوری رزرو نمایید و سپس در زمان مشخص به سفارت اسپانیا در ایران مراجعه کنید

سپس باید مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی را به همراه فرمی که پر کرده اید تحویل متصدی سفارت بدهید . توجه داشته باشید که قبل از هرکاری باید بتوانید از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرید و سپس اقدام به اخذ ویزا نمایید. پس از طی این مراحل باید مدتی صبر کنید تا سفارت بررسی های لازم را انجام دهد و بعد از بررسی میتوانید پاسپورت خود را از سفارت تحویل بگیرید .

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی اسپانیا

1.فرم درخواست تکمیل شده

2.یک قطعه عکس رنگی

3.پاسپورت

4.نامه تمکن مالی

5.ارائه برنامه تحصیلی

6.مدرک تحصیلی

7.مدارک مربوط به محل اقامت 


ویزای اسپانیا | توریستی ، تحصیلی ، کار - خاتون سیرشرایط اخذ ویزای کاری اسپانیا

در ادامه این مقاله از خاتون سیر برای شما درباره شرایط اخذ ویزای کاری برای کشور اسپانیا خواهیم گفت . جالب است بدانید ویزای کاری این کشور نیز ویزای بلند مدت است این ویزا به شخص این اجازه را میدهد که همانند یک شهروند در کشور اسپانیا زندگی و کار کند . اما بهتر است بدانید اخذ ویزای کار کشور اسپانیا به این راحتی ها نیست ! در واقع  کارفرما باید برای شما دعوت نامه بفرستد .

برای پیدا کردن شغل در اسپانیا میتوانید در شبکه های اجتماعی و سایت های کاریابی با کارفرما ها ارتباط برقرار کنید و کارفرما را راضی به پذیرش کنید.بعد از دریافت دعوت نامه معتبر میتوانید برای ویزا اقدام کنید .

توجه داشته باشید برای ویزای کاری نیز باید از طریق سفارت اسپانیا اقدام کنید . سپس سفارت شمارا دعوت به مصاحبه میکند و اگر از مصاحبه قبول شدید میتوانید ویزای اسپانیارا داشته باشید .پذیرش و یا رد درخواست شما درباره اخذ ویزا توسط سفارت اسپانیا اعلام خواهد شد .

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار :

1.فرم تکمیل شده درخواست ویزا

2.یک قطعه عکس

3.پاسپورت

4.کپی مجوز کار و اقامت

5.کپی مجوز کار

6.نامه تمکن مالی

 

 

ویزای توریستی اسپانیا

مدارک لازم برای دریافت ویزای اسپانیا عبارت است از

1.    فرم درخواست تکمیل شده

2.    پاسپورتی که حداقل دارای یک سال اعتبار است

3.    یک قطعه عکس مربوط به سه ماه اخیر

4.    تاییدیه رزرو هتل

5.    ترجمه تمامی صفحات شناسنامه

6.    تاییدیه رزرو بلیط هواپیما

7.    بیمه مسافرتی

8.    مدارک شغلی معتبر

9.    اسناد ملکی معتبر

10.مدارک مرتبط با تمکن مالی

هزینه ویزای اسپانیا

 

هزینه ویزای اسپانیا بسته به نوع ویزا درخواستی متفوت است به عنوان مثال اگر ویزای 90 روزه داشته باشید 60 یورو هزینه آن میباشد .توجه داشته باشید که برای کودکان 6 تا 12 سال به 35 یورو کاهش می یابد  بهتر است بدانید که مبلغی  نیز به عنوان هزینه خدمات  BLSبپردازید .

 

ویژگی های عکس ویزای اسپانیا

·       دو عکس جدید که مربوط به 6 ماه اخیر باشد

·       سایز 3/5*4/5  

·       عکس رنگی

·       پس زمینه روشن

·       حالت صورت کاملا خنثی ( بدون لبخند )