لیست تور های مالزی

درباره مالزی

1

در میان جاذبه های گردشگری آسیا، جاذبه های گردشگری مالزی همواره در طول تاریخ توانسته است با جاذبه های طبیعی، جاذبه های فرهنگی و جاذبه های گردشگری خود توریست های قابل توجهی را جلب کند. مالزی یکی از کشورهای آسیایی است که در طول سالهای اخیر پذیرای گردشگران مختلفی بوده است و با توجه به اب و هوای مناسب، جاإبه ها و دیدنی های مختلف خود، برنامه های مختلف سفری برای تمام اقشار طراحی کرده است تا همه بتوانند از جاذبه های طبیعی و فرهنگی ان بهره مند شوند. پس از سفر وزیر گردشگری مالزی به ایران در سالهای اخیر، امکانات جدیدی برای افزایش سفر گردشگران ایرانی به مالزی فراهم شده است. در حال حاضر سالانه هزار گردشگر ایرانی بدون نیاز به گرفتن ویزا، از طریق پروازهای روزانه مستقیم تهران-کوالالامپور، مشهد-کوالالامپور، شیراز-کوالالامپور و یا از طرق دیگر، مثلا از طریق کشورهای جنوب خلیج فارس(دبی، عمان و قطر) به شهرها و سواحل مالزی سفر می کنند.به طوری که اکنون مالزی، یکی از مقاصد اصلی گردشگران، تجار و دانشجویان ایرانی شده است.

2

زیر بنای اقتصادی غنی و محکم صنعت گردشگری در مالزی موجب شده است که هر سال تعداد زیادی گردشگر به این کشور سفر کنند.طبق آمار، مالزی از نظر جذب گردشگر در رتبه یازدهم جهانی و پس از چین دومین کشور آسیا در این زمینه است.  کشور مالزی در جنوب شرقی آسیا بین دریای چین جنوبی و دو اقیانوس آرام و هند واقع شده است. در سال 1963 نیز ایالت سنگاپور، ساراواک و صباح به این مجموعه ملحق شدند.

کشور مالزی از دو قسمت کاملا مجزای مالزی غربی و شرق تشکیل شده است.مالزی غربی، شبه جزیره ای است که از شمال به کشور تایلند و از جنوب به جزیره سنگاپور متصل است.

 از یازده ایالت مالزی غربی که هرکدام حکومت داخلی نیمه مستقلی دارند، عبارتند از:

1-  پراگ  2- پنانگ  3-  جوهور  4- ملاکا  5- ترنگانو  6- سلانگور  7- نگری سمبیلان  8- پاهانگ  9- کلانتان  10- پرلیس  11- کداح

دو منطقه فدرال پوتراجایا و کوالالامپور نیز در این بخش واقع اند.

 

بهترین زمان برای سفر به  مالزی:

مجاورت کشور مالزی با خط استوا و دریاهای مختلف سبب شده آب و هوایی گرم، مرطوب و پر باران داشته باشد. دمای هوا در سراسر سال، بین 21 تا 32 درجه سانتی گراد است. بادهای موسمی شمال شرقی که از مهر ماه تا اسفند در سرتاسر دریای چین جنوبی می وزند، باعث باران های متعدد می شوند.

 3

 واحد پول مالزی:

واحد پول مالزی، رینگیت است. در شهریور 1389، یک رینگیت مالزی، حدودا برابر با 31/0 دلار آمریکا و 3300 ریال ایران بود. لازم به ذکر است در گذشته واحد پول مالزی، دلار مالزی بوده که هنوز برخی هنگام درخواست وجه، به جای رینگت، اشتباها دلار می گویند.

 4

فرودگاههای مالزی:

تا سال 1987، مالزی، پنج فرودگاه مهم بین المللی داشت که در کوالالامپور، کوتاکینابالو، پنانگ، جوهور و کوچینگ بودند. طبق آمار در سال 2008، بیش از 116 فرودگاه در مالزی وجود داشته که بزرگترین آن ها فرودگاه کوالالامپور است.

در سال 1947، سیستم هواپیمایی مالزی (Malaysia Airlines) تاسیس شد و اکنون، یکی از بهترین خطوط هوایی جهان است که به همراه پنج شرکت دیگر، به عنوان شش خط هوایی پنج ستاره جهان انتخاب  می شوند.