لیست تور های تایلند

درباره تایلند

کشور تایلند با وسعت تقریبی پانصد هزار کیلومتر مربع و جمعیت شصت و پنج میلیون نفر،در جنوب شرقی اسیا واقع شده است.

d

تایلند با نام قدیمی ((سیام)) از تاریخی چند هزار ساله برخوردار است. این کشور جایگاه ویژه ای در میان کشور های توریستی دنیا و بخصوص این منطقه دارد.

سرزمین تایلند به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسبی که دارد، از آب و هوای مطلوبی برخوردار است و ازاین حیث در جاذبه های گردشگری غنی بوده و  مسافرین با اهداف مختلفی را جذب می کند.

d

این کشور از جمله کشورهایی است که دیدنی های فراوان و متنوعی دارد و جهان گردان بسیاری را به خود جلب کرده است، به طوری که سالانه میلیون ها نفر از سراسر جهان،از جمله ایران به انجا سفر می کنند. در بررسی های اماری انجام شده، بانکوک، پایتخت کشور تایلند، دومین شهری است که مورد توجه جهانگردان جهان است. طی چند دهه اخیر، این کشور، رشد چشم گیری در صنعت توریسم داشته و از لحاظ ورود مسافر در حال توسعه است.

d

روابط توریستی تایلند با کشور ما، ایران، ریشه ای چند صد ساله دارد و هم اکنون نیز از سطح نسبتا مطلوبی برخوردار می باشد.امید است ارتباط گردشگری بین دو کشور،تداوم داشته و توسعه یابد و باعث ارتقا سطح کیفی تورهای مسافرتی هردو کشور شود.

d

 

پول رایج تایلند، بت (Bath) است.ارز تایلند، شناور است و نرخ تبدیل آن متغییر است. معمولا نرخ تبدیل، در روزهای تعطیل ( شنبه و یک شنبه) کمتر است.برای تبدیل ارز به پول رایج تایلند، می توان به بانکهای محلی، صرافی ها، هتل های بزرگ، مراکز خرید و... مراجعه کرد.اما بهتر است از صرافی ها یا بانک ها استفاده کنیم.هر دلار امریکا حدود 32 بت (1397) و هر بت حدود 250 تومان است.