ویزای اسپانیا

ت

ویزای اسپانیا مشمول قوانین ویزای کشورهای عضو اتحادیه اروپا ( ویزای شنگن ) است که دریافت آن نسبت به ویزای دیگر کشور های عضو اتحادیه اروپا راحت تر است.

توافقنامه  شینگن ‏ در ۱۴ ژوئن ۱۹۸۵ بین تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به امضا رسید و به تدریج  کشور های دیگر این توافقنامه را امضا کردند. کشور های عضو شینگن در  حال حاضر مجموعه‏‌ای از کشورهای اتریش – بلژیک – جمهوری چک – دانمارک – استونی – فنلاند – فرانسهآلمان – یونان – مجارستان – ایسلند – ایتالیا – لتونی – لیتوانی – لوکزامبرگ – مالت – هلند – نروژ – لهستان – پرتغال – اسلواکی – اسلوونل – اسپانیا – سوئد – سوئیس – لیختن اشتاین است که قوانینی را برای کنترل مهاجرت و حذف پاسپورت گرفتند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا (شنگن) برای اقامت در اسپانیا تا ۹۰ روز نیازی به ویزا ندارند. مقررات برای ورد شهروندان دیگر کشور ها به خاک اسپانیا متفاوت است.

ن


ویزای شینگن با توجه به نوع تقاضا به انواع مختلف تقسیم می شوند:

ویزای نوع :A این ویزا، برای افرادی صادر می شود که برای رفتن به کشور مورد نظر ناچار هستند در کشور دیگری توقف کنند. این افراد حق خروج از فرودگاه را نداشته و فقط به منظور تعویض پرواز وارد خاک کشورهای عضو توافق نامه شنگن می شوند.

ویزای نوع: B این نوع ویزا نیز ویزای عبور است و مسافر می تواند از فرودگاه کشور عضو شینگن خارج شود و تا 5 تردد کند و از طریق مسیر زمینی خود را به کشور های دیگر برساند

ویزای نوع : B صدور این نوع ویزا به منظور ترانزیت می باشد و مسافر می تواند تا 5 روز در کشور عضو شینگن تردد کنند و از مسیر زمینی خود را به کشور های دیگر برسانند.

ویزای نوع: C این ویزای کوتاه مدت توریستی و گردشگری می باشد که برای مدت زمان مشخصی برای افراد صادر می شود و به 3 دسته تقسیم می شود.

  • یکبار ورود ( Single Entry ) : افرادی که این نوع ویزا را دریافت می کنند فقط یک بار ورود به کشور عضو شنگن می باشند و در صورت ترک خاک کشور دیگر نمی تواند وارد کشور عضو شنگن شوند حتی اگر ازاعتبار زمان ویزا باقی مانده باشد.
  • دوبار ورود ( Double Entry ) :افرادی که این نوع ویزا را دریافت می کنندمی توانند فقط تا 2 بار در محدوده اعتبار زمان ویزا وارد خاک کشور عضو شنگن شوند.
  • تعدد ورود (Multiple Entry ) :در این نوع ویزا افراد می توانند تا ۹۰ روز در مدت اعتبار 6 ماهه در کشور عضو شنگن اقامت کنند.

ویزای نوع: D این نوع ویزا،یک ویزای بلند مدت یک بار ورود است که اصولا برای تجار و دانشجویان صادر می شود، در این نوع ویزا اگر افراد خاک کشور را ترک کنند دیگر قادر نخواهند بود مجددا بازگردند.

مو