فیلتر اطلاعات حذف فیلتر

  اسپانیا

  spn

  اسپانیا در جنوب غربی اروپا و شبه جزیره ایبریا واقع شده است که پایتخت آن مادرید است. از همسايگان كشور اسپانيا می توان به كشور پرتغال و  فرانسه اشاره کرد.

  اسپانیا دارای آب و هوای بسیار متنوعی است به گونه ای که 13 نوع مختلف اقلیم شناخته شده است به (استثنای جزایر قناری). اروپا دارای بیشترین اقلیمی در اروپا و دهمین کشور متنوع جهان است.

  تابستان گرم تابستان مدیترانه Csb که در قسمت های شمال غربی اسپانیا و اغلب در داخل مرکزی در شمال اسپانیا در بالاتر از 900-1000 مایل غالب است.

     آب و هوای اقیانوسی (Cfb) در بخش شمالی کشور، به ویژه در مناطق باسک  آستوریاس، کانتابریا و ناوار واقع شده است. این منطقه به طور منظم بارش برف در ماه های زمستان است.

    آب و هوای نیمه خشک (Bsh Bsk)، در بخش جنوب شرقی کشور (استان آلمریا در منطقه آندالوسیای شرقی، منطقه مورسیا و استان آلیکانته در والنسیا جنوبی) غالب است.

    آب و هوای قاره ای گرم تابستان (Dfb) در بسیاری از مناطق شمال شرقی اسپانیا مانند کوه های Cantabrian و بالاترین مناطق Sistema Iberico در شرق اسپانیا یافت می شود.

  کشور اسپانیا در صنعت حمل و نقل بسیار پیشرفته است و ظرف مدت کوتاهی قطار سریع‌السیر (AVE)، می توان شما را به مناطق مختلفی ببرد. قطار سریع‌السیر بارسلون اسپانیا را به فرانسه و بعد پرتغال متصل می‌کند.

   حداقل 90٪ از جمعیت اسپانیایی کاسپولی به عنوان زبان اول یا دوم صحبت می کنند. حدود 17 درصد از مردم به زبان کاتالان ، 7 درصد زبان گالیسیایی و 2 درصد زبان باسک صحبت می کنند.

  جشنواره ها و حوادث سالانه در اسپانیا بسیار زیاد است .

  جشنواره آتش بازی سنت جان به دوران قبل از مسیحیت می رسد و نشان دهنده ورود به تابستان، طولانی ترین روز سال است که در سراسر اسپانیا جشن گرفته می شود، مخصوصا در مناطق ساحلی که بسیاری از مردم برای ساحل می آیند، شبها در حال ساختن آتش و مهمانی هستند

  de.

  جشنواره گوجه فرنگی اسپانیا درآگوست برگزار می شود، یک جشنواره مبارزه با مواد غذایی است که هر ساله در شهر بونول در نزدیکی والنسیا در اسپانیا برگزار می شود. هزاران نفر از مردم در سراسر جهان برای مبارزه با این "بزرگترین مبارزه مواد غذایی جهان" که در آن بیش از صد تن از گوجه فرنگی های بیش از حدرسیده شده در خیابان ها پرتاب می شوند.

  d

  فستیوال آرد و تخم مرغ هر ساله در 28 دسامبر برگزار می شود. ساکنان شهر ، لباس های نظامی را می پوشند و یک جنگ عظیم را می گذرانند و به یکدیگر آرد و تخم مرغ پرتاب می کنند.جریمه حاضرین در جشن که حاضر نیستند خود را با آرد بپوشانند به خیریه داده میشود.

  p[

  در فستیوال برج های انسانی اسپانیا شرکت کننده ها به تیم های ۵۰ تا ۱۰ نفره تقسیم می گردند وبه تیمی که به ارتفاع بالاتری دست پیدا کند جایزه تعلق میگیرد.

  س

  گاوبازی (Sanfermines) یک جشنواره طولانی مدت است که از 7 ژوئیه در پامپلونا آغاز می شود تا به سان فرمین، شهردار شهر، افتخار کند. از صبح زود گاوها از محوطه خود از طریق خیابان اصلی شهر به محل مسابقه هدایت می شوند؛ مردان جوان با پیراهن قرمز، پیراهن سفید و شلوار با نوارهای قرمز در اطراف لباس خود، در خیابان ها حاضرمی شوند این مسابقات ممکن است منجربه آسیب جدی مردم و حتی مرگ آنها می شود.برای جشن یک موشک بزرگ از میدان اصلی پامپلونا پرتاب می شود و برای یک الی سه هفته ، پامپلونا یک مهمانی خیابانی بزرگ می شود که به صورت روزانه به نمایش در می آید.

  سس
  از لحاظ تاریخی، خانواده سلطنتی در بالای طبقات اجتماعی اسپانیا است که توسط اشراف و اشرافیت عنوان شده است. با این حال، با گسترش جامعه مدرن و دموکراتیک، مرزهای میان طبقات بالای سنتی با موقعیت اجتماعی که با دستاورد در زمینه های کسب و کار، فرهنگ و خدمات عمومی اندازه گیری می شود، گسترش یافته است.
  غذای اسپانیایی اغلب به عنوان یکی از غذاهای برتر در جهان شناخته شده است و برخی غذاها و دستور العمل های سنتی اسپانیا صدها سال است. غذا به عنوان بخشی از اسپانیا به عنوان تاریخ غنی و پر سر و صدا تبدیل شده است، و هر منطقه اسپانیا دارای غذاهای منحصر به فرد و طعم خاص خود است.

  تاپاس، پیش غذاهای اسپانیا یی هستند که به صورت سرد و گرم سرو می شوند. 

  سص

  پائیا یک غذای سنتی اسپانیا است که ازترکیبی ار برنج وسبزیجات و گوشت است که در یک ماهی‌تابه کم‌عمق سرو می‌شود.

  s

  پیستو مانچه گو یک غذای گیاهی اسپانیایی است.که برای همه سنین مناسب است است . این یک راتاتوی اسپانیایی از گوجه فرنگی، فلفل، کدو سبز، پیاز، سیر و البته روغن زیتون تشکیل شده است