فیلتر اطلاعات حذف فیلتر

  گردشگري کانادا

  کانادا با مساحت 9984670 کیلومتر مربع، پس از روسیه، دومین کشور وسیع جهان است. در این کشور پهناور تنها در حدود چهل میلیون نفر زندگی می کنند، در نتیجه تراکم جمعیت در کانادا کم و دسترسی آسان و سهولت در تردد را برای مسافرین به ارمغان می آورد. کانادا، شمالی ترین کشور قاره امریکاست وتنها یک همسایه (ایالات متحده امریکا) دارد. وسعت زیاد، بارندگی کافی، جاذبه های طبیعی و بهره برداری مناسب، باعث شده از نظر پذیرش توریست و جلب رضایت مسافرین، کانادا در اجرای تورهای مسافرتی  بین کشورهای توریستی در جایگاه بالایی قرار گیرد.

  چشم اندازهای طبیعی و جاذبه های گردشگری فراوانی در این کشور وجود دارد واز این نظر نیز کانادا جایگاه ویژه ای را در صنعت گردشگری در دنیا به خود اختصاص داده است.

  با آنکه حدود یکصد سال از استقلال آن نمی گذرد و هنوز فرماندار کل آن را ملکه یا پادشاه انگلستان تعیین می کند، ولی طی این مدت اندک، رشد و توسعه مناسبی بویژه در صنعت گردشگری و جهانگردیپیدا کرده است. به طوری که جزو کشورهای پیشرو در جذب مسافرین با اهداف متفاوت تفریحی، تجاری، تحصیلی و اقامتی می باشد.

  ویزا کشور کانادا از اعتبار خوبی در جهان برخوردار است. وسعت زیاد، جمعیت کم، ثبات سیاسی و اجتماعی ودرامد سرانه ئ بالا،از جمله مواردی است که سبب شده افراد بسیاری از اقصی نقاط جهان، از جمله ایران، برای ادامه تحصیل، اقامت، سرمایه گذاری و مهاجرت، این کشور را جهت اخذ ویزا انتخاب کنند. اکنون بومیان اولیه،درصد کمی(چهار درصد) از جمعیت این کشور را شامل می شوند.

  از آنجا که ایرانیان زیادی در کانادا اقامت دارند و ارتباطات و علاقه آنها به کشور، خانواده و دوستان مستحکم است،امیدواریم ارتباط بین دو کشور، تداوم و گسترش یافته و از ثمرات آن بخصوص در اخذ ویزا و اجرای تورهای گردشگری، هر دو کشور بهره مند شوند.

   

  cn


  کشور کانادا در آمریکای شمالی واقع است و دارای طولانی ترین خط ساحلی جهان است و سه اقیانوس، اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و اقیانوس شمال در قطب شمال را لمس می کند که وسعت آن  به 3.85 میلیون مایل مربع می رسد.کانادا دو مین کشور پهناور دنیا است و شامل 3قلمروی نوناووت، قلمروهای شمال غرب و بوکان و 10 استان به نام های کبک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفانلند و لابرادور، نووااسسکوشیا، انتاریو، جزیرهٔ پرینس ادوارد آبلند می باشد.پایتخت سیاسی کانادا شهراتاوو بوده و تورنتو بزرگترین شهرآن باشد. جمعیت کانادا بیش از 36 میلیون نفراست و بیش از 160 هزار ایرانی در کانادا زندگی می کنند . پرجمعیت‌ترین شهرهای کانادا تورنتو، مونترال، ونکوور هستند.

  اکثر مردم فکر می کنند کانادا دارای آب و هوای بسیار سرد و قطبی می باشد و زندگی برای مردم در این منطقه سخت می باشد در حالی که اکثر مردم در بخش های جنوبی زندگی می کنند،منطقه ای که آب و هوا معتدل و ملایم تر است.

  در سال ۱۴۹۷اروپاییان  برخی از نقاط ساحلی اقیانوس اطلس  را کشف کردند و در آنجا ساکن شدند و شروع به ساخت و ساز کردند و  در سال 1537 فرانسوی ها یک مستعمره را آغاز کردند و تا سال 1713این  مستعمره راحفظ کردند و سپس با امپراتوری بریتانیا جنگیدند وبریتانیا کنترل آن را بدست گرفت.

  امروزه حدود 25 درصد از کانادایی ها به زبان فرانسوی به عنوان زبان اصلی صحبت می کنند. 

  در طول تاریخ ، فرهنگ کشور کانادا تحت تاثیر فرهنگ و سنت های مهاجران اروپایی ، به خصوص انگلیسی ها و فرانسوی ها قرار گرفت و به علت وجود طیف وسیعی از ملیت ها دارای مجموعه ای از فرهنگ ها ی متنوع است.

  کانادا کشوری سرشار از منابع طبیعی ،کوه‌ها، جنگل‌ها، آبشارها، یخچال‌ها و سواحل است که بازدید کنندگان زیادی را مجذوب خود می کند. از جاذبه های گردشگری کانادا می توان به آبشار نیاگارا، دریاچه مورین، پارک ملی بنف، برج سی ان، سنت جان سیگنال هیل، خلیج  فاندی اشاره کرد.

  s

  برج سی ان با  ارتفاع ۴۵۷ متر سومین برج بلند جهان و یکی از نماد های کشور کانادا است. آبشار نیاگارا، از معروف ترین جاذبه های طبیعی  کانادا است و بخشی از مرز کانادا و ایالات ‌متحده می باشد.درسیگنال هیل اولین سیگنال بی سیم، دریافت شد به عنوان مرکز دفاع شهر انتخاب شده بود.

  از غذاهای معروف کانادایی می توان به باناک، پوتاین، تورتیری ، بیگل مونترآل، پته شینوآ، سوپ لپه، سوپ نخودفرنگی ، گوشت دودی سبک مونترال، تارت کره ای، رول های خرچنگ نووا اسکات ، شیرینی حلقوی، اشاره کرد.

  نان باناک، ناني تخت و بیضی شکل بوده که ازخمير جو یا بلغور جو دو سر بدون مخمر تهيه ميشد و باناک انواع مختلفي دارد که هريک داراي ويژگيهاي مخصوص به خود است و متناسب با مراسم پذیرایی می شود.

  bn

  پوتاین یکی از فست فود های لذیذ کانادا است که سیب زمینی سرخ کرده با سس گوشت و سبزیجات و ورقه های پنیر است.

  pt

  بیگل مونترال نوعی دونات است که به همراه عسل برای صبحانه صرف می شود  

  l